X
X

Güvenlik Çözümleri

AnasayfaGüvenlik Çözümleri

Güvenlik Çözümlerimiz

UTM Çözümleri (Unified Threat Management)

    Günümüz teknoloji dünyasında güvenlik en önemli sorunlardan biri haline gelmiştir. Bu durum sadece kurumlar için değil bireysel kullanım için de geçerlidir. Dolayısıyla herhangi bir cihazın ya da servisin, hem sürekli çalışması hem de kullanımının denetlenmesi için artık birçok gereksinime ihtiyaç duyulmaktadır.

Neden Birleştirilmiş Tehdit Yönetimi (UTM)?

    Bir kurumun yerel ve geniş alan ağını kontrol etmesi ve güvenilirliğinden emin olması gerekmektedir.Geleneksel güvenlik ihtiyaçları aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır:
  •Web’den gelecek tehditler için Web Filtreleme,
  •Yoğun mail trafiği içinde spam maillerin ayıklanması için Anti Spam veya Spam Blocker sistemi,
  •Erişim kontrolü için Firewall kullanılması,
  •Yerel alan ağ içindeki paket dolaşımlarını, dışarından alınan veya dışarıya gönderilen paketler izlemek ve gerekli işlemleri yapmak için IDS ve IPS-IDS,
  •Bu yapıyı çalıştırabilmek için de ayrı ayrı ağ cihazları gereklidir.

    Bu maddeleri çoğaltmak da mümkün ancak bu kadar maddenin sağlanması bile önemli bir planlama ve iş gücü gerektirir. Bu görevleri yerine getiren birbirinden bağımsız araçları stabil şekilde çalıştırabilmek çok önemlidir.

    UTM cihazlar özelliklerini modül olarak kabul ederler. Tüm bu modülleri tek bir cihazdan, tek bir arayüzle yönetebilmenizi sağlarlar. Özellikler ve barındırdıkları modüller, kapasite ve farklılık gösterebilir.

    LiderSistem UTM Çözümleri tüm bu özellikleri bir araya toplar, başka bir çözüme ihtiyaç duymadan ağınızı güvenle yönetmenizi sağlar.

DDoS Koruma Çözümleri (Distributed Denial of Service)

    Dağıtık Hizmet Engelleme (DDoS) saldırıları, özel şirket ve kamu kurumları için günümüzün en önemli bilişim tehditlerinden biridir. DDoS saldırıları kurumların sahip oldukları sınırlı kaynakları tüketerek, internet üzerinden sağlanan hizmet ve servisleri işlevsiz hale getirmeyi amaçlar. Bu saldırılar sistem tasarımındaki kusurlardan, kurumsal uygulamalardaki zayıflıklardan ve erişim kapasitesindeki yetersizliklerden faydalanarak servisi kesintiye uğratır.

    Günümüzde internet korsanlığı, siber terörizm ve internet suçlarının artması ile DDoS saldırıları daha çok gündeme gelmekte; daha sık, gelişmiş ve artan boyutlarda kurumların karşısına tehdit olarak çıkmaktadır. LiderSistem DDoS Koruma Çözümleri kurumlara özgü tasarlanmış yapısı ile iş sürekliliğinizi ve sisteminizin kesintisiz çalışmasını sağlamaya yardımcı olur. İleri düzey ve sofistike saldırı, savunma ve mücadele teknolojilerinden faydalanan DDoS koruma çözümlerimiz; kolay kurulumu, kullanıcı-dostu ara yüzleri ve otomatik etkisizleştirme özellikleri ile internet üzerinden gelebilecek saldırılarda kusursuz bir savunma mekanizması oluşturur.

    Anında Bloklama ile Özelleşmiş Savunma

    Kurumunuza sunulan sade ve basit kullanıcı arayüzü sayesinde kolay kurulum, hızlı konfigürasyon ve etkin kullanım sağlarsınız. Sisteminiz devreye alınır alınmaz, ağınıza zarar verebilecek saldırıların birçoğu anında engellenmeye başlanacaktır. LiderSistem DDoS Koruma Çözümleri uygulama katmanı saldırıları, L3/L4 saldırıları ve bağlantı kapasitesine kadar olan hacimsel saldırılar gibi çeşitli zarar verici tehditleri engeller. Kurumunuzun trafik modelleri ve trendleri takip edilir, oluşabilecek saldırılar analiz edilir ve özelleşmiş savunma tavsiyeleri sunulur.

    Proaktif ve Otomatik DDoS Koruma

    LiderSistem DDoS Koruma Çözümleri manuel müdahaleye gerek duymadan otomatik olarak saldırıları tespit eder ve servis performansları etkilenmeden atakları bloklar. Personelinizin saldırılardan kaynaklı iş yükünü ortadan kaldırmayı hedefleyerek, olabildiğince kullanıcı müdahalesi gerektirmeyecek şekilde çalışmak üzere tasarlanmıştır.

    Dedike Kontrol ve İzleme

    LiderSistem DDoS Koruma Çözümleri ile tehditlere, ataklara ve bloklanan sunuculara karşı gerçek-zamanlı izleme kabiliyeti kazanırsınız. Gerektiğinde konfigürasyon parametrelerini değiştirme esnekliğine sahip olursunuz ve eşik değerlerine bağlı aktif uyarılar programlayabilirsiniz.

    Sürekli Güncel Kalın, Tedbirleriniz Hazır Olsun

    Atak savunma sistemimiz dünyanın farklı yerlerinde oluşan atak ve tehditleri sürekli takip eder ve bu tehditleri analiz edip, kurumunuzdaki savunma sistemini bilgilendirir. Bu sayede, gerekli etkisizleştirme tedbirleri alınır ve otomatik güncellemeler ile tehditlerden her zaman bir adım önde olursunuz.

    Gerçek-Zamanlı Raporlama ve Analiz

    LiderSistem DDoS Koruma Çözümleri ile kurumunuz için özelleşmiş oldukça detaylı, ancak bir o kadar da kolay anlaşılır gerçek-zamanlı raporlara ulaşabilirsiniz. Bu raporlarda savunma mekanizmasının aldığı tüm aksiyonlar hakkındaki loglara; bloklanan sunucular, atakların kaynaklandığı ülkeler ve geçmiş trendler gibi birçok bilgiye erişebilirsiniz.

    Şifrelenmiş Trafiği Denetleme

    LiderSistem DDoS Koruma Çözümleri atakların SSL şifreleme teknolojisi kullanılarak şifrelenmiş olma ihtimaline karşı daha önceden şifrelenmiş verileri denetleyerek savunma gücünü artırır ve temizlenmiş şifreli trafiği hedefine iletir.

    Geleneksel Güvenlik Sistemleri DDoS Saldırılarına Karşı Koruma Sağlayamaz

    Geleneksel güvenlik duvarları (firewall) ve saldırı önleme sistemleri (IPS) kapsamlı ve çok katmanlı tasarlanmış bir savunma stratejisinin temel yapı taşlarıdır ancak DDoS ataklarını engellemek üzere tasarlanmamışlardır. Güvenlik duvarları veri merkezi kaynaklarına erişimi yöneten politikaların uygulanmasını sağlar. IPS cihazları da bilinen güvenlik açıklarını kullanan tehditleri engeller. Oysa DDoS saldırıları bağlantı/oturum kapasitesi, uygulama servis kapasitesi (http(s), DNS, vb.) veya arka uç veri tabanları gibi kritik kaynakları etkisizleştirmek için tasarlanmış çoklu kaynaklardan gelen güvenli trafikten oluşmaktadır. Bu trafik kötü amaçlı yazılımların imzası olarak bilinen içeriklere sahip olmadığı için güvenlik duvarları ve IPS tarafından durdurulamaz. Bu nedenle, kullanılabilirliği hedef alan DDoS tehditlerine özel bir savunma mekanizması gerekmektedir.

APT Çözümleri (Advanced Persistent Threat)

    Günümüzde siber tehdit ortamı hızla gelişiyor. Bilgi toplama amacı ile yapılan hedef odaklı saldırılar devletler tarafından desteklenebiliyor ve güçlü şekilde finanse edilen saldırı kampanyalarına dönüşebiliyor. Son derece sofistike olan bu saldırıların sayısı her geçen gün artıyor. Bu yeni nesil tehdit unsurları önemli kişisel veriler, fikri mülkiyete konu bilgiler ve sadece kurum içerisinde kalması gereken gizli yazışmalar gibi hayati öneme sahip verileri hedef alıyorlar.

    Her sektörde bu tarz saldırılar meydana geliyor. Belirli bir hedefe veya kuruma yönelik olması, geleneksel güvenlik mekanizmalarını atlatabilmesi ve hedef kurumlarda uzun süreli olarak faaliyet göstermesi bu saldırıların tespitini zorlaştırıyor.

    Bu saldırılarla başa çıkmak için “Sürekli Tehdit Koruması” modelini yerleştirmek gerekiyor. Sürekli tehdit koruması saldırıların gerçek zamanlı olarak tespit edilmesi, saldırının geri püskürtülme zamanının kısaltılması ve dolaylı olarak saldırıların işletmeye etkisinin en aza indirilmesini kapsar. LiderSistem APT Çözümleri çok yönlü bir yaklaşım ile bu saldırılardan korunmanızı sağlar.

    Koruma

    Etkin bir koruma sisteminde, gerçek zamanlı olarak proaktif engelleme yapılabilmeli, güvenlik mekanizmalarının sürekli geliştirilmesi için atakların doğasını anlayacak şekilde zengin ve eyleme dönüştürülebilir istihbarat sağlanmalıdır.

    Tespit Etme

    Bugünün gelişmiş tehdit unsurları çoklu kademe ve çoklu vektör doğasına sahip ataklardan haberdar olan bir mimari gerektirir. Güvenlik çözümleri bilinen ve bilinmeyen tüm saldırıları gerçek zamanlı olarak tespit edebilmeli ve bulunduğu ağın özelliklerine göre ölçeklendirebilmelidir.

    Kontrol Altına Alma

    Etkin bir kontrol mekanizması için saldırılarla ilgili gerçek zamanlı doğrulamanın ve sistemlere yönelik saldırıların etkilerini hızlıca durdurabilecek kabiliyetin bir arada olması gerekir.

    Çözüm

    Dışarıya bilgi sızmasını engellemek ve saldırıların işinize olan etkisini en aza indirmek için güvenlik ile ilgili vakalar incelenmeli, detaylı biçimde araştırılmalı, düşük maliyetli ve hızlı biçimde çözülmelidir.

    LiderSistem APT Çözümleri sisteminizi korur, saldırıları tespit eder, kontrol altına alır ve çözer. Bu sayede önemli verilerinizi, gizli yazışmalarınızı, fikri mülkiyete konu bilgilerinizi ve en önemlisi markanızı korursunuz.


Top