X
X

Microsoft Çözümlerimiz

AnasayfaMicrosoft Çözümlerimiz

Microsoft Çözümlerimiz

    Günümüz  teknolojisinin gelişimine engel olamayız, fakat teknolojiye hakim olabiliriz. İşte bu  noktada  LiderSistem siz değerli müşterimizi teknolojiye hakim olmanın ve yönetmenin rahatlığı ile buluşturuyor. Microsoft ürün çözümleri günümüz teknolojilerinde ön planda yer almaktadır. Orta ve büyük ölçekli kurum veya kuruluş fark etmek sizin Microsoft teknolojilerinin erişemediği  bir firma bulmak global dünya da parmakla gösterilecek sayıdadır. Hangi teknolojiyi kullanmalıyız ? Firmamız için ihtiyacımız olan ürün hangisi ? gibi sorular sizi düşündürmesin. LiderSistem bu noktada siz değerli müşterileri için en iyi ürün seçimi için analizlerini gerçekleştirecek ve firmanız için maksimum verimlilik sağlayacaktır.  

Microsoft System Center Çözümlerimiz
    System Center ürün ailesi IT tabanlı kuruluşların  ve kurumların IT ortamlarını aktif bir şekilde planlamasına, yönetmesine, optimize ve otomatize etmesine olanak sağlayan ürün ailesidir. LiderSistem deneyimli kadrosu ile Microsoft System Center Ürünlerine ilişkin kurulum , konfigürasyon ve danışmanlığı aşamalarında müşterilerine IT çözümleriyle, IT’yi tanımlayan tüm bileşenleri etkin ve kolay bir şekilde yönetimi ile maksimum üretkenlik sağlamaktadır.

System Center Operations Manager
    Eski adıyla Microsoft Operations Manager olarak bilinen System Center Operations Manager, IT yapınızın işleyişine dair  tüm ayrıntıları genel olarak görmenizi sağlamaktadır. Yapınız nekadar büyük olursa olsun yüzlerce işletim sistemi, uygulamalarınız, olaylar ve performans verilerini tek bir yerden monitör eder ve sizin için önem arz eden uygulamalarınız, servisleriniz ve olayları otomatize edebilirsiniz.

System Center Configuration Manager
    Eski adıyla Microsoft system Management Server olarak bilinen System Center Configuration Manager ile manuel sıkıcı görevlerinizi azaltabilir, IT yapınızın üretkenliği ve verimliliğini maksimum seviyeye ulaştırabilirsiniz. İşletim sistemi dağıtımı, istenen konfigürasyon yönetiminin sağlanması, güvenliğin geliştirilmesi(Endpoint Protection), masaüstü, notebook ve mobil cihazlarınızın daha kapsamlı varlık yönetimi gibi mükemmel özellikleri ile  IT yapınızın daha etkin çalışmasına olanak sağlamaktadır.

System Center Data Protection Manager
    Microsoft System Center Data Protection Manager IT yapınızda bulunan sizler için önem arz eden verilerin  yedekleme ve kurtarma işlemlerini optimize eder, tutarlı veri koruması sağlar. Merkezi yedekleme özelliğii ile merkez ve şubelerinizde sizin için önem arz eden verileri güvenli bir şekilde korur.

System Center Virtual Machine Manager
    Microsoft System Center Virtual Macihne Manager, sanal veri merkezi için bağımsız çözümler sunan bir uygulamadır. Fiziksel suncunuzdan maksimum verim almanıza olanak sağlar. Merkezi ve sanal olarak altyapınızı yöneteilir, ister son kullanıcı isterseniz yeni sanal makinelerinizi hızlı ve verimli bir şekilde ayarlamanıza olanak sağlar. Hyper V sunucularınızın dışında Vmware ve Citrix gibi sanallaştırma ortamlarınıda tek bir arayüzden yönetebilir ve cloud teknolojisi için etkin yönetim sağlar.

System Center Service Manager
    Microsoft System Center Service Manager, IT  yapınızın yönetimi için microsoft tarafından geliştirilen Service Desk ürünüdür, Sytem Center Service Manager ITIL tabanlı bir çözümdür, son kullanıcılardan gelen talepleri toplar, IT içerisindeki iş akışlarınızı takip edebilirsiniz. Bu yazılım ile gelen hizmet yönetcisi özelliği ile IT yapnız içerisndeki maliyetleri azaltmak ve organizasyon içerisindeki verimliliği arttırmak için IT yöneticilerine fayda sağlamaktadır.

System Center Orchestrator
    Eski adıyla Opalis olarak bilinen Microsoft System Center Orchestrator, Veri merkezi ve IT operasyonel iş süreçlerinin uçtan uca entegrasyonu ve otomasyonu ile IT süreçlerini otomatize eder. iş süreçlerine harcanan kaynağın ve zamanın azaltılması, operasyonel iş giderlerinin düşürülmesi, servis kalitesinin yükselmesi ile sizlere standardizasyon getirir. BT servislerindeki hataları en az seviyeye indirger ve daha bir çok özelliği ile IT yapınızın Uçtan uca operasyonel süreç otomasyonu sağlar.

System center APP Contoller
    Microsoft System Center App Controller, IT kurluşlarının self service ara yüz deneyimi ile private cloud ve public cloud ortamlarını etkin ve verimli şekilde yönetimine imkan sağlar.

Microsoft Anlık Mesajlaşma ve İletişim Çözümlerimiz
    Kuruluşlar artık ürünler kapsamında değil, iş yükü ve çözümler kapsamında düşünmektedir. Microsoft ürünlerini bir platform halinde birlikte daha iyi verim alınacak şekilde tasarlamakta ve sadece bir ürün oluşturmaya değil spesifik iş ihtiyaçlarınızı gidermeye odaklanmaktadır. Bu noktada LiderSistem, uzman mühendis kadrosu ile siz değerli müşterilerine ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunar.

Microsoft Exchange Server
    Microsoft Exchange Server, sunduğu ekonomik ve kullanışlı özellikler sayesinde, yönetiminizi basitleştirmekle kalmaz, aynı zamanda şirket içi ve şirket dışı iletişimlerinizi koruma altına alıp, kullanıcılarınıza daha fazla hareket imkânı da sunar. Böylece ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan Microsoft Exchange Server, performansınızı artırmanıza ve daha verimli bir çalışma ortamı yaratmanıza yardımcı olur. Microsoft Birleşik İletişim Çözümü’nün temel taşı olan Microsoft Exchange, birçok kurumun kullanıcıları arasında zengin ve verimli birlikte çalışma ortamı sağlamak amacıyla tercih ettikleri çözümdür.  LiderSistem,  uzman mühendis kadrosu ile kurulum, yapılandırma, sorun giderme ve mail server geçiş aşamalarında siz değerli müşterilerine danışmanlık hizmeti sunar.

Microsoft (Lync) Skype For Business Server
    Microsoft Lync Server ile ortaya çıkan yeni deneyim, her iletişimi birlikte çalışmaya daha fazla olanak sağlayan, insanları harekete geçiren ve sürekli erişilebilir duruma getiriyor. Yeni adı ile Skype for Business Daha fazla yönetim kolaylığı sağlaması için mevcut araç ve sistemlerle çalışabilen, toplam sahip olma maliyeti düşük, kolayca devreye alınabilen veya geçiş yapılabilen ve çok daha fazla seçenekle esneklik sunan bu güvenli ve istikrarlı sistemin BT yatırımları için sağladığı yararlar da aynı derecede güçlü. Kullanıcılar işlerini kolaylaştıran ve farklı uygulamaların içerisinden bile olsa her zaman her yerden kullanabilecekleri araçlara ihtiyaç duyarlar. Microsoft Skype Business Server, sesli iletişimi, anlık mesajlaşma (IM), sesli - görüntülü iletişimi ve çevrimiçi konferansları daha zengin bir hale getiren tek bir arayüz sunar.

Microsoft Office 365
    Microsoft Office 365, zamandan ve paradan tasarruf etmenize ve değerli kaynakları boşa çıkarmanıza yardımcı olarak her ölçekteki işletmeler için bulutta üretkenlik sağlar. Üstelik sıkı güvenlik desteği ve yüzde 99,9 çalışır durumda kalma süresi ile maksimum verim sağlar. Office 365, çalışanların çeşitli yollardan bağlanmalarına yardımcı olur. Kullanıcılar, bulut hizmeti gücünün yanı sıra Microsoft Office'in tüm üretkenlik avantajlarına da sahip olurlar. Office 365 e-posta, belge, bağlantılar ve takvimlere her yerden erişim sağlayabilirsiniz.

Microsoft Sanallaştırma Çözümlerimiz
    Sanallaştırmaya ve destekleyen platformlara yönelik eksiksiz bir çözüm BT altyapınızın, güvenlik ve yönetime ilişkin her türlü özelliğini derinden etkileme gücüne sahiptir. Sevindirici olan sanallaştırmanın sunucu konsolidasyonu ve masrafları azaltmadan çok daha fazlasını sunabilmesidir. Şirketinizin büyüklüğü ve faaliyet konusu ne olursa olsun Microsoft Sanallaştırma Teknolojisi Çözümleri Veri Merkezi Konsolidasyonu, İşletme Devamlılığı ve Sanallaştırılmış Masaüstü Altyapısı çözümleri gibi senaryolara yönelik eksiksiz bileşenler sunmakta ve netice olarak daha düşük bir toplam sahip olma maliyeti, artan işletme sürekliliği ve iyileştirilmiş güvenlik sunar. LiderSistem, Sunucu Sanallaştırma , Masaüstü Sanallaştırma, Uygulama Sanallaştırma, özel bulut ürünleri kurulum konfigürasyon ve sorun giderme aşamalarında siz değerli müşterilerine danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Microsoft Sunucu Sanallaştırma
    Donanım Sanallaştırmada fiziksel bir bilgisayara öykünen Sanal bir Makine (VM) oluşturmak için özel bir yazılım kullanılır. Bu sayede, barındıran sunucudan mantıksal olarak izole edilen ayrı bir işletim sistemi ortamı oluşturulur. Bir kerede birden fazla VM sağlanarak birden fazla işletim sistemi tek bir fiziksel makine üzerinde aynı anda çalıştırılabilir. Birden fazla ve tam kapasite ile kullanılmayan fiziksel sunucuyu Sanal Makineler çalıştıran tek bir ana bilgisayar üzerinde birleştirir. Sunucu birleştirme ve çeviklik için sanallaştırmadan yararlanarak işgücü / alan / kilovat tüketimini azaltır. Daha az yönetim, alan ve kilovat saat ihtiyacından dolayı tasarruf sağlar.

Microsoft Uygulama Sanallaştırma
    Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI), kullanıcılara veri merkezinde çalıştırılan masaüstlerine ulaşma imkânı sağlayan alternatif bir masaüstü hizmet modelidir. Müşterilerin veri merkezinde sanal masaüstü çalıştırmalarına yardım eden uygun maliyetli, kapsamlı bir teknoloji sunmaktadır. Microsoft VDI Paketleri müşterilerin fiziksel ve sanal masaüstü bilgisayarlarını tek bir konsol üzerinden yönetmelerine, aynı zamanda sunucularda barındırılan masaüstü ve uygulamaları çalıştırmaları için sağlanan büyük esneklikten faydalanmalarına imkân vermektedir. Entegre Yönetim, Geliştirilmiş güvenlik ve uyum, Bağlı aygıtlara herhangi bir yerden erişim, Artan işletme sürekliliği ile siz değerli müşterilerimize maksimum verimlilik sağlar.

Microsoft Yazılım Varlık Yönetimi (Software Asset Management)
    Yazılım Varlık Yönetimi (SAM), kurumunuz bütününde ve yazılımların yaşam döngüsünün tüm aşamaları boyunca maliyetleri kontrol etmenizi ve yazılım yatırımlarını optimize etmenizi sağlayan, sektördeki en iyi uygulamalardandır. Sürekli bir planla yönetilen SAM, nelere sahip olduğunuzu, bunların nerede çalıştığını ve fazlalık bulunup bulunmadığını tespit etmenizi kolaylaştırır. Düzgün uygulanan bir SAM planı, maliyetleri azaltmanızı, güvenlik ve uyumluluğu geliştirmenizi ve gelecekteki yazılım gereksinimlerini öngörmenizi sağlar. SAM ayrıca, BT projelerine ilişkili maliyetleri ve avantajları da doğru bir şekilde kaydetmenizi sağlayarak, kurumunuza bir rekabet avantajı sunar. Lisanslama ile ilgili tüm sorularınız için  LiderSistem bünyesinde  çalışan sam uzmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır.

Diğer Microsoft Çözümlerimiz
    LiderSistem, siz değerli müşterilerimize her biri ayrı ürün konusunda uzmanlaşmış deneyimli saha uzmanı\mühendis, danışman ve eğitmen  kadrosu ile  Microsoft Server işletim sistemleri ve özellikleri hakkında uçtan uca danışmanlık hizmeti sunar.
    •Active Directory Domain Services kurulum, yapılandırma, sorun giderme
    •Active Directory Certificate Services, kurulum, yapılandırma, sorun giderme
    •Active Directory Federation Services kurulum, yapılandırma, sorun giderme
    •Active Directory Ligtweight Directory Services kurulum,yapılandırma sorun giderme
    •Active Directory Rights Management Services kurulum, yapılandırma sorun giderme
    •Application Server kurulum, yapılandırma, sorun giderme
    •Dynamic Host Configuration Protocol kurulum, yapılandırma, sorun giderme
    •Domain Name System kurulum, yapılandırma, sorun giderme
    •Fax, Print and Document Services kurulum, yapılandırma, sorun giderme
    •File Services(DFS,FSRM,BranchCache), kurulum, yapılandırma, sorun giderme
    •Network Policy and Access Services (NPS,RRAS,HRA,HCAP) kurulum, yapılandırma, sorun giderme
    •Remote Desktop Services (RDSH,RDVH,RDL,RDCB,RDG,RDWA) kurulum, yapılandırma, sorun giderme
    •Web Server (IIS) kurulum, yapılandırma, sorun giderme
    •Windows Deployment Services kurulum, yapılandırma, sorun giderme
    •Windows Server Update Services kurulum, yapılandırma, sorun giderme
    •Hyper V kurulum, yapılandırma, sorun giderme
    •System Center ürün ailesi, kurulum, yapılandırma, sorun giderme
    •Exchange Server; Kurulum, Yapılandırma, Sorun giderme
    •Skype for Business; Kurulum, Yapılandırma, Sorun Giderme


Top